Miarka Ornontowice Ornontowice Ornontowice szkoła ZSP Miarka

XXVI SPORTOWY TURNIEJ MIAST I GMIN

W dniach 1 – 7 października 2020r. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Gminie Ornontowice aktywnie włączył się w XXVI Sportowy Turniej Miast i Gmin 2020.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 


Jest to akcja, w której od lat uczestniczy nasza gmina, a koordynuje ją Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich, przy wsparciu Ministerstwa Sportu.

Nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzili w tym okresie wśród wszystkich uczniów klas IV – VIII Test Coopera.

Jest to próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym, nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowana do badania sprawności fizycznej nie tylko sportowców, ale również dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych, z podziałem na płeć.

Uczniowie naszej szkoły chętnie wzięli udział w próbie, z dużym zaangażowaniem biegając na boisku Gwarek Ornontowice oraz gościnnie – na bieżni Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Ornontowicach. Otrzymali również informację zwrotną co do wyników, które osiągnęli, co zmotywuje ich do jeszcze większej sportowej aktywności.

W sumie w Teście Coopera uczestniczyło 16 klas.

 

źródło: ZS Miarka Ornontowice
XXVI SPORTOWY TURNIEJ MIAST I GMIN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

24 + = 31

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.