Bezpieczeństwo COVID Ornontowice Łaziska Górne Ornontowice Orzesze Policja Policja Mikołów Policja Orzesze Powiat Mikołowski

Zero tolerancji wobec niestosujących się do restrykcji sanitarnych – podsumowanie minionego weekendu w powiecie

Od soboty 10 października w całym kraju wprowadzona została “żółta strefa”. Powrót do wzmożonych obostrzeń spowodował konieczność podjęcia działań także ze strony policjantów powiatu mikołowskiego. Mundurowi ujawnili łącznie ponad 130 przypadków niestosowania się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Przypominamy, że za lekceważenie tych restrykcji grozi mandat do 500 zł. Pamiętajmy także, że wprowadzone ograniczenia podyktowane są ochroną zdrowia i życia nas wszystkich.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Trwa walka z pandemią koronawirusa. Podczas minionego weekendu nie obyło się bez mandatów karnych oraz wniosków o ukaranie do sądu. O przypadkach złamania zakazów powiadomione zostaną również służby sanitarne. Na terenie powiatu mikołowskiego można było zauważyć zwiększoną liczbę policjantów. Ujawnionych zostało łącznie ponad 130 przypadków naruszenia obowiązku zakrywania ust i nosa.

Przypominamy także, iż osoba, która odmówi zakrycia ust i nosa, będzie musiała posiadać ważne zaświadczenie lekarskie lub inny dokument potwierdzający całościowe zaburzenia rozwoju, zaburzenia psychiczne, niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim lub trudności w samodzielnym zakryciu albo odkryciu ust lub nosa.

Najskuteczniejszą metodą walki z pandemią pozostaje dystans społeczny, zasłanianie ust i nosa i częsta dezynfekcja rąk. Zasłanianie ust i nosa pozwala uchronić przed wirusem siebie, ale także innych. W tych trudnych czasach trzeba wykazać się odpowiedzialnością za siebie i innych.

Szczegóły dotyczące nowych obostrzeń znajdziesz: Aktualne zasady i ograniczenia►

 

źródło: Policja Mikołów
Zero tolerancji wobec niestosujących się do restrykcji sanitarnych – podsumowanie minionego weekendu w powiecie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 2 = 1

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.