ekologia Ornontowice Ornontowice Urząd Gminy Ornontowice

Akcja nasadzeń bzów

W listopadzie br. przeprowadzono akcję nasadzeń roślin gatunku lilak pospolity (potocznie zwanych bzem) na posesjach mieszkańców oraz terenach gminnych. Tegoroczne nasadzenia były kontynuacją przedsięwzięcia zapoczątkowanego w 2003 r., mającego na celu upamiętnienie rocznicy 700-lecia Ornontowic.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Nasadzeniami, zgodnie z przyjętym „Regulaminem nieodpłatnego przekazania i nasadzenia sadzonek bzu na posesjach mieszkańców Gminy Ornontowice”, objęte zostały posesje, na których dotychczas nie dokonano nasadzeń (nowe posesje) oraz nieruchomości, na których nasadzone w latach wcześniejszych rośliny obumarły.

W tym roku posadzono w sumie 58 sztuk lilaka, przy czym 34 sztuki na 17 posesjach mieszkańców i 24 sztuki na działkach gminnych usytuowanych w centrum gminy tj. na terenie parkingu zlokalizowanego przy Pawilonie Handlowym oraz przy Gminnym Ośrodku Zdrowia.

Na realizację zadania Urząd Gminy pozyskał darowiznę ze środków Fundacji JSW w kwocie 1.600,00 zł, co stanowi niespełna 87 % całości środków wydatkowanych na ten cel. Dzięki akcji nasadzeń prowadzonej od 2003 roku, na terenie Ornontowic mamy już posadzonych 2261 sztuk drzew gatunku lilak pospolity.

źródło: Gmina Ornontowice
Akcja nasadzeń bzów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + 3 =

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.