Bezpieczeństwo Kronika Kryminalna Ornontowice Policja Policja Mikołów wypadek Ornontowice

Zderzenie Fiata i Mercedesa pod gminą w dniu 17.11.2020

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu okazało się przyczyną zdarzenia drogowego w centrum Ornontowic. Kierująca mercedesem doprowadziła do kolizji z prawidłowo jadącym z naprzeciwka fiatem. Poszkodowana w zdarzeniu 5-latka trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci zgodnie przyznają, że czasem chwilowy brak koncentracji i nieuwagi doprowadza do daleko idących konsekwencji. Dlatego też apelują o zachowanie ostrożności oraz czujność i skupienie podczas codziennej jazdy.

 

Do kolizji pojazdów doszło wwczoraj (17 listopada) około godziny 08:00 na ulicy Zwycięstwa w Ornontowicach. Jak ustalili policjanci drogówki, kierująca mercedesem 36-letnia mieszkanka Gierałtowic jadąc w kierunku Orzesza, na skrzyżowaniu z ulicą Bankową, chcąc wykonać manewr skrętu w lewo, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu z naprzeciwka pojazdowi marki fiat, którym kierował 27-letni orzeszanin. Pasażerka fiata, 5-letnia córka kierującego trafiła do katowickiego szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kierujący pojazdami byli trzeźwi. 36-latce policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Czynności wyjaśniające w sprawie prowadzi Wydział Prewencji mikołowskiej komendy.

Apelujemy do kierujących o koncentrację i wzmożoną uwagę w trakcie jazdy. Planujmy każdy manewr z odpowiednim wyprzedzeniem oraz poprzedzajmy go szczególną obserwacją sytuacji na jezdni oraz oznakowania.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

 

źródło: Policja Mikołów

NIE USTĄPIŁA PIERWSZEŃSTWA PRZEJAZDU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 28 = 35

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.