Bezpieczeństwo Ornontowice Policja Mikołów Policja Orzesze wypadek Ornontowice Zdrowie

Dwa wypadki w Ornontowicach w ciągu godziny

Dwa zdarzenie drogowe miały miejsce dziś rano w Ornontowicach na ul. Zwycięstwa. w jednym doszło do zderzenia czołowego dwóch pojazdów, a w drugim bus wiozący przesyłki firmy DPD wypadł z drogi.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Czołowe zderzenie w Ornontowicach

Pierwszym zdarzeniem udział brały Dodge Caliber na rudzkich blachach i Volkswagen Polo na rejestracjach mikołowskich.

Jak ustalili Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego do zderzenia doprowadził kierujący dodgem który zasnął za kierownicą (pisownia poprawiona po zwróceniu uwagi przez czytelników).

Na miejscu były karetka, 3 wozy straży pożarnej w tym nasza OSP, nieoznakowany radiowóz WRD i oznakowany radiowóz z Orzesza.

Z naszych ustaleń wynika, że nikt poważnie nie ucierpiał w zdarzeniu i sprawa została zakończona mandatem dla sprawcy zdarzenia.

Policja zatrzymała dowody rejestracyjne obu pojazdów.

Bus przewożący paczki dla DPD wypadł z drogi w Ornontowicach

Kolejne zdarzenie miało miejsce około 1,5km dalej na także na ul Zwycięstwa.

Tym razem prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości przez kierującą białym samochodem dostawczym na wjeździe do Ornontowic, straciła ona panowanie nad pojazdem, przecięła przeciwległy pas ruchu wpadła do rowu i samochód zatrzymała się na betonowym mostku wjazdu na posesje.

Dramatyczne wezwanie i skierowane Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do Ornontowic

Ze zgłoszenia do WPCR-u (numer 112) wynikało, że młoda kobieta kierująca samochodem dostawczym została wyrzucona przez szybę.

Operator zdecydował o wysłaniu oprócz zwykłej karetki także śmigłowca ratowniczego, przybyłe na miejsce służby oceniając stan zdrowia poszkodowanej odwołały jednak śmigłowiec, gdyż nie był potrzebny. Poszkodowana została przetransportowana karetką do szpitala.

 

 

 

 

6 KOMENTARZY

  1. “Zasnął za kierownicom” takie pytanie – kto pisał ten artykuł ? proszę o imie i nazwisko, chciałbym poznać personalia tego “artysty”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + = 19

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.