Bezpieczeństwo Łaziska Górne Mikołów Ornontowice Orzesze Powiat Mikołowski Prawo

Prawo jazdy w telefonie

Od 5 grudnia  kierowcy mogą zostawić prawa jazdy w domach. Wszystko dzięki aplikacji  mPrawo Jazdy czyli cyfrowy odpowiednik fizycznego dokumentu, który będzie honorowany przez policję tak samo, jak klasyczne prawo jazdy. Dodatkowo od ręki będziemy mogli sprawdzić liczbę punktów karnych. By jednak skorzystać z mPrawo Jazdy potrzebna jest aplikacja mObywatel.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Co to jest aplikacja mObywatel?

mObywatel to swego rodzaju wirtualny portfel na dokumenty. Znajdziemy tam m.in. mTożsamość, czyli odzwierciedlenie danych z dowodu osobistego. Z aplikacji możemy korzystać wszędzie tam, gdzie nie jesteśmy wprost zobowiązani do okazania dowodu osobistego lub paszportu, ale musimy się wylegitymować, czyli np. podczas kontroli biletów w pociągu lub przy odbiorze przesyłki poleconej na poczcie. Dzięki profilowi zaufanemu (jest potrzebny do zalogowania się do aplikacji) mTożsamość korzysta z danych z Rejestru Dowodów Osobistych. Po uruchomieniu aplikacji znajdziecie tam wszystkie te informacje, które macie w dowodzie, nawet swoje zdjęcie.

W aplikacji mObywatel znajdziemy też mPojazd, zapewniający wgląd w dane z dowodu rejestracyjnego, polisy OC i karty pojazdu. Znajdziemy tam też informacje o badaniu technicznym, marce i modelu pojazdu, a także numer rejestracyjny i numer VIN.

Z usługi mPojazd mogą korzystać osoby, które są właścicielami lub współwłaścicielami pojazdów. A więc ci, którzy są zarejestrowani w Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP) jako posiadacze samochodów, motorów, skuterów itd. Dodatkowo 30 dni przed końcem ważności ubezpieczenia OC lub ważności badania technicznego, aplikacja pokaże komunikat z przypomnieniem.

Następną dostępną usługą jest eRecepta. Dzięki niej będąc w aptece, wystarczy tylko wybrać w telefonie, którą e-receptę chcemy zrealizować i pokazać farmaceucie ekran telefonu z wyświetlonym kodem QR.

Nieco młodsi użytkownicy znajdą tam także mLegitymację szkolną i mLegitymację studencką. To tak samo ważne dokumenty jak tradycyjne legitymacje – upoważniają do zniżkowych przejazdów, wejść do kin, czy teatrów.

więcej na: https://www.gov.pl/web/mobywate

 

źródło: Powiat Mikołów
Prawo jazdy w telefonie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + 2 =

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.