Bezpieczeństwo Powiat Mikołowski

Raport Służb 30.11.2020 r. – 06.12.2020 r.

3 osoby poszkodowane, 4 zatrzymanych i 3 fałszywe alarmy. Czyli czym zajmowały się służby w naszym powiecie w poprzednim tygodniu.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Działania Straży Pożarnej na terenie Powiatu Mikołowskiego:

W minionym tygodniu jednostki Straży Pożarnej brały udziału w gaszeniu czterech pożarów: czajnika elektrycznego w mieszkaniu, warsztatu samochodowego (na terenie Mikołowa); sadzy w kominie, śmietnika (na terenie Wyr).

Siedem interwencji dotyczyło miejscowych zagrożeń. Zaistniałe zdarzenia to: wypadki drogowe, zabezpieczenie lądowiska śmigłowca LPR, uszkodzony słup telekomunikacyjny (na terenie Mikołowa); wypadek drogowy, zanieczyszczenia na jezdni (na terenie Łazisk Górnych); kolizja drogowa (na terenie Orzesza).

Ponadto trzy zgłoszenia okazały się być alarmami fałszywymi.

Działania Policji na terenie Powiatu Mikołowskiego:

W minionym tygodniu jednostki Policji odnotowały dwa przypadki kradzieży.

Zgłoszono jeden przypadek przestępstwa kryminalnego innego (ustalono jednego podejrzanego).

Miały miejsce dwa wypadki drogowe, wskutek których trzy osoby zostały ranne.

Na skutek działań policyjnych na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu zatrzymano czterech sprawców w tym dwóch nietrzeźwych kierowców.

Działania Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Mikołowie:

W minionym tygodniu dyspozytorzy PCZK w Mikołowie odnotowali na terenie powiatu dwadzieścia zdarzeń. Siedem zdarzeń dotyczyło interwencji związanych ze zwierzętami (domowymi i wolnożyjącymi).

Pozostałe interwencje to: awarie sygnalizacji świetlnych, uszkodzony słup telekomunikacyjny, zerwany kabel telekomunikacyjny, zdarzenia zarejestrowane na monitoringu miejskim.

źródło: Powiat Mikołów
Raport Służb 30.11.2020 r. – 06.12.2020 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

82 − 72 =

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.