Powiat Mikołowski

Samorządowcy o rozdziale Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Blisko stu samorządowców i parlamentarzystów z województwa śląskiego uczestniczyło dziś w zainicjowanej przez prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego wideokonferencji dotyczącej Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Powiat Mikołowski podczas spotkania on-line reprezentował wicestarosta Tadeusz Marszolik, a nasze gminy burmistrz Łazisk Górnych Aleksander Wyra oraz Burmistrz Mikołowa Stanisław Piechula.

Drugi nabór wniosków o wsparcie dla jednostek samorządu terytorialnego w ramach dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych budzi wiele kontrowersji, ze względu na rozdysponowanie środków bez jasnych zasad i kryteriów konkursu.

 

„Nie dostaliśmy ani złotówki, mimo tego, że mamy duże doświadczenie w składaniu podobnych wniosków i wielokrotnie już otrzymywaliśmy dofinansowanie na realizacje naszych projektów. Jako Powiat Mikołowski złożyliśmy cztery wnioski o dofinansowanie dwóch zadań drogowych – modernizacji ulicy Konstytucji 3 Maja w Mikołowie oraz Bolesława Chrobrego w Orzeszu. Zależało nam również na środkach na budowę nowej siedziby Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Mikołowie oraz hali sportowej przy I LO im. Karola Miarki w Mikołowie”- wyjaśnia wicestarosta Tadeusz Marszolik.
? Samorządowcy ze Śląska i Zagłębia oczekują od rządu przejrzystych zasad dysponowania finansami publicznymi przy następnym rozdaniu środków z Funduszu. Prezes Rady Ministrów ogłosił już kolejny nabór wniosków o wsparcie dla jednostek samorządu terytorialnego z tego właśnie źródła. Samorządy mogą złożyć maksymalnie 3 wnioski na nie więcej niż 3 inwestycje. Wnioski należy składać przez elektroniczną skrzynkę podawczą do wojewody w terminie do 28 grudnia bieżącego roku.
„Przygotowaliśmy i chcemy złożyć maksymalną liczbę wniosków. Liczymy na rządowe dofinansowanie przy rozbudowie Zespołu Szkół nr 2 Specjalnych przy ulicy Pokoju, budowie nowej siedziby OPP oraz wspomnianej już drogi w Orzeszu. Czekamy na rozstrzygnięcia z nadziejami, że tym razem będzie lepiej” – kończy wicestarosta.
Rząd zapowiedział, że podczas oceny wniosków brane pod uwagę takie kryteria, jak kompleksowość planowanych inwestycji, ograniczenie emisyjności i ingerencji w środowisko, uwzględnienie zasad zrównoważonego rozwoju, pomoc osobom niepełnosprawnym, liczba osób, które skorzystają z inwestycji, wpływ inwestycji na zapobieganie klęskom żywiołowym, oraz ich koszt w stosunku do planowanych dochodów samorządu.
? Zapis dzisiejszej wideokonferencji w linku:

źródło: Powiat Mikołów
Samorządowcy o rozdziale Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

28 − 24 =

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.