Bezpieczeństwo Kronika Kryminalna Mikołów Ornontowice Orzesze Policja policja Łaziska Górne Policja Mikołów Policja Orzesze Powiat Mikołowski

Wideokonferencja o stanie bezpieczeństwa w powiecie

Informacja między innymi w zakresie przestępczości, zdarzeń drogowych, nietrzeźwych kierujących czy interwencji związanych z przestrzeganiem reżimu sanitarnego w dobie walki z Covid-19, stała się przedmiotem, zorganizowanej z inicjatywy komendanta Policji, wideokonferencji z udziałem przedstawicieli lokalnych samorządów. O tym jak minęły ostatnie miesiące w służbie mikołowskich mundurowych oraz jak wypada ocena poziomu bezpieczeństwa w powiecie mikołowskim opowiedział nadkom. Dariusz Klimczak.

10 grudnia punktualnie o godzinie 11.00 miało miejsce wirtualne spotkanie Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie, nadkom. Dariusza Klimczaka oraz jego Zastępcy, nadkom. Dariusza Waligóry  z przedstawicielami lokalnych samorządów. Uczestniczył w nim także Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Mikołowie, bryg. Damian Krawczyk. Podczas wideokonferencji poruszona została tematyka bezpieczeństwa w powiecie mikołowskim w ostatnich 11 miesiącach kończącego się roku.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Szef mikołowskich mundurowych przedstawił, między innymi, dane dotyczące poziomu przestępczości, ilości zdarzeń drogowych oraz liczbie nietrzeźwych kierujących, którzy – mimo ciągłych apeli policjantów – nadal pojawiają się na naszych drogach, stwarzając realne zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Według statystyk w odniesieniu do poprzedniego roku wzrosła też liczba zatrzymanych praw jazdy za rażące naruszenie dozwolonej w obszarze zabudowanym prędkości.

Poruszono także kwestię działań policjantów w zakresie zwalczania Covid-19: ilości podjętych w tym zakresie interwencji, a także sięgającej rzędu średnio 700 dziennie osób skontrolowanych podczas odbywania obowiązkowej kwarantanny.

Nadkomisarz Klimczak po raz kolejny podziękował włodarzom miast za finansowe wsparcie, w tym głównie za partycypowanie w kosztach zakupu nieoznakowanych radiowozów, które wpływając na poprawę mobliności formacji, stanowią znaczący i nieoceniony wkład w poprawę stanu bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

Bryg.Damian Krawczyk z miejscowej straży pożarnej podsumował pracę strażaków wskazując na dodatkowe obowiązki jakie pojawiły się z jego punktu widzenia podczas zwalczania epidemii. Wskazał też na procedurę postępowania w sytuacji zaistnienia zdarzenia z udziałem osoby zakażonej Covid-19.

Na koniec głos zabrali przedstawiciele poszczególnych samorządów. Odnosząc się do danych wskazanych przez komendanta Policji, podziękowali za dotychczasową współpracę oraz szeroko zakrojone działania logistyczne, dzięki którym, oprócz stałych zadań realizowanych przez policjantów w codziennej służbie, udało się i nadal się udaje – wygospodarować zapas sił i środków do podejmowania działań w zapobieganiu i zwalczaniu pandemii.

źródło: Policja Mikołów
Wideokonferencja o stanie bezpieczeństwa w powiecie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

30 − = 23

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.