Powiat Mikołowski

Rok 2021 rokiem noworodka

– Chcemy, aby ten rok był w naszym szpitalu rokiem noworodka – mówi Cezary Tomiczek prezes Centrum Zdrowia. 25 stycznia po remoncie otwarty został oddział ginekologiczno-położniczy w Szpitalu Powiatowym.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

25 stycznia wyremontowany oddział ginekologiczno -położniczy Szpitala Powiatowego zobaczyli członkowie Zarządu Powiatu
Jednymi z pierwszych, którzy mieli możliwość zobaczenie dokonanych tam zmian byli Starosta Mikołowski Mirosław Duży, wicestarosta Tadeusz Marszolik oraz Grażyna Nazar, członek Zarządu Powiatu. Obecni byli również prezes Centrum Zdrowia Cezary Tomiczek wraz z dyrektorem medycznym Jackiem Czaplą, a także ordynator tego oddziału Robert Kiełbasiński oraz położna oddziałowa Teresa Partyka.

Jedna ze zmodernizowanych sal oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Powiatowego
– Modernizując ten oddział zależało nam na stworzeniu jak najlepszych warunków dla mamy i dziecka. Dziś nie ma mowy o parawanach odgradzających rodzące, bowiem przyszłym mamom zapewniamy dwie osobne sale, każdą z własną łazienką. W jednej z nich została zamontowana wanna do porodów. Jesteśmy też przygotowani do porodów rodzinnych, mamy kilka specjalistycznych foteli do kangurowania, zaś w jednym czasie mogą na naszym oddziale rodzić cztery panie. Posiadamy nowoczesny sprzęt do monitorowania i podtrzymywania podstawowych funkcji życiowych, co zapewnia bezpieczeństwo naszym małym pacjentom. Jest więc intymnie, bezpiecznie i nowocześnie – zapewnia doktor Robert Kiełbasiński.

Wanna do porodów w wodzie
Poza nowoczesną aparaturą i wyposażeniem, wszystkie pomieszczenia zostały zaaranżowane tak, by poprawiać nastrój rodzącym i być miejscem ciepłym i przyjaznym dla mamy i dziecka.

Specjalistyczny sprzęt dla noworodków

źródło: Powiat Mikołów
Rok 2021 rokiem noworodka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + 1 =

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.