Powiat Mikołowski

30 dni na rejestrację oraz zgłoszenie zbycia lub nabycia pojazdu

Od początku 2021 r. osoby, które kupiły lub sprzedały pojazd, ponownie mają tylko 30 dni na jego rejestrację oraz zgłoszenie nabycia czy zbycia. O ile to pierwsze wymaga wizyty w urzędzie, to zgłoszenia można dokonać przez internet i uniknąć nie tylko kolejek, ale też kary.
W marcu 2020 roku ze względu na epidemię koronawirusa wydłużono czas zgłoszenia zbycia lub nabycia pojazdu z 30 do 180 dni. Jednak od stycznia przywrócone zostały dawne terminy. Obecnie znów wynosi on 30 dni, a za niedopełnienie obowiązku grozi kara — od 200 do 1000 zł. Terminy dotyczące kar liczone są od momentu przyjęcia dokumentów przez urząd.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Osoba, która kupiła pojazd i musi go zarejestrować, nie uniknie wizyty w urzędzie. Inaczej jest jednak w przypadku klientów, którzy chcą zgłosić zbycie lub nabycie pojazdu. Wystarczy dysponować profilem zaufanym, by załatwić to z domu poprzez stronę gov.pl. Takie rozwiązanie z jednej strony jest wygodniejsze, a z drugiej przyczynia się do zmniejszenia ruchu w urzędach, które muszą odwiedzić osoby rejestrujące pojazdy.
– W naszym starostwie czas oczekiwania na rejestrację pojazdu nowego i sprowadzonego to ok. 2-3 dni, natomiast przerejestrowanie z innego powiatu oraz w ramach powiatu około tygodnia. Może jednak potrwać kilka dni dłużej w zależności od liczby złożonych wniosków -wyjaśnia Anna Krekora-Górniok zastępca naczelnika Wydziału Komunikacji i Transportu.

źródło: Powiat Mikołów
30 dni na rejestrację oraz zgłoszenie zbycia lub nabycia pojazdu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + 8 =

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.