Bezpieczeństwo Orzesze Policja Orzesze Powiat Mikołowski

Policjant po służbie namierzył włamywaczy

Mundurowi z Komisariatu Policji w Orzeszu zatrzymali dwie osoby, które włamały się do jednego z nieczynnych pawilonów handlowych i ukradły metalowe elementy wyposażenia budynku. I być może ich chytry plan zakończyłby się dla nich sukcesem, gdyby nie fakt, iż w porę zostali zauważeni przez bedącego po słubie policjanta, który natychmiast skontaktował się z dyżurnym jednostki i poprosił o wsparcie. Mieszkańcy Orzesza jeszcze tego samego dnia usłyszeli zarzuty.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Zatrzymani to mieszkańcy Orzesza, 51-letni mężczyzna oraz 44-letnia kobieta. Włamywacze zostali zauważeni przez będącego akurat po służbie, jednego z miejscowych policjantów.  Wpadli “na gorącym uczynku”, kiedy z terenu nieczynnego już pawilonu handlowego wynosili metalowe elementy wyposażenia sklepu. Z przygotowanym łupem ruszyli w kierunku skupu złomu. Tam właśnie zatrzymali ich mundurowi z patrolówki. Okazało się także, iż podobne przedmioty zatrzymani nosili do tego skupu już od około tygodnia.

Para trafiła do komisariatu, gdzie oboje usłyszełi zarzuty kradzieży z włamaniem. W trakcie przesłuchania zgodnie przyznali, że szyby w budynku wybili już kilka tygodni temu, by dzień po dniu spokojnie wynosić przygotowane elementy. Obojgu podejrzanym grozi kara do 10 lat więzienia.

foto: splądrowany przez włamywaczy pawilon handlowy

źródło: Policja Mikołów
Policjant po służbie namierzył włamywaczy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

94 − 85 =

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.