Bezpieczeństwo Łaziska Górne policja Łaziska Górne Powiat Mikołowski

Przywłaszczył portfel i płacił cudzą kartą

Policjanci łaziskiego komisariatu zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który przywłaszczył należący do mieszkańca Łazisk Górnych portfel. Przez kilka dni miał go przy sobie, a dzięki znajdującej się w środku karcie płatniczej zrobił sobie niewielkie zakupy. W trakcie przesłuchania usiłował przekonać mundurowych, że “znalezione – nie kradzione”. Usłyszał zarzuty – w tym przestępstwa kradzieży z włamaniem.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

W sobotę 30 stycznia do Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych zgłosił się mężczyzna, który poinformował, że skradziony został jego portfel, w którym znajdowała się karta bankomatowa. Stwierdził także, iż ktoś dokonał już tą kartą płatności.

foto: zatrzymany w dniu 3 lutego mężczyzna

Śledczy natychmiast przyjęli zawiadomienie i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. W wyniku podjętych czynności operacyjnych personalia osoby podejrzewanej o czyn szybko zostały ustalone. Po kilku dniach dzielnicowi znali już miejsce pobytu mężczyzny.

Zatrzymany w sprawie 36-letni łaziszczanin wczoraj trafił do komisariatu, gdzie usłyszał zarzuty: przywłaszczenia cudzej rzeczy oraz kradzieży z włamaniem. Pojdejrzany złożył obszerne wyjaśnienia, w których próbował przekonać śledzych do swoich racji upierając się, że portfel należący do pokrzywdzonego znalazł na klatce schodowej budynku, a przecież “znalezione – nie kradzione”, dlatego nie ma sobie nic do zarzucenia. Potwierdził też, że cudzą kartą bankomatową zapłacił za alkohol i papierosy. Doładował też sobie telefon komórkowy. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Co zrobić, gdy skradziono nam kartę?

Oczywiście jak najszybciej zgłosić ten fakt na Policję! Wcześniej jednak warto zrobić zdjęcie swojej karty, zarówno od przodu jak i od tyłu lub zapisać jej numer w notatkach w telefonie, tablecie czy na komputerze. Warto również dopisać do telefonicznej listy kontaktów numer alarmowy swojego banku, pod który można zadzwonić w celu zastrzeżenia karty płatniczej. Dzięki temu unikniemy przykrych niespodzianek związanych z wypłaceniem środków finansowych przez niepożądaną osobę.

źródło: Policja Mikołów
Przywłaszczył portfel i płacił cudzą kartą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

52 + = 59

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.