Powiat Mikołowski

Raport mikołowskich służb za okres 08.02.2021r. – 14.02.2021r.

Wracamy z jednym z bardziej poczytnych tematów – lubicie wiedzieć co się gdzie działo i czy nasze służby zapracowały na swoje wypłaty.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Tym razem 2 pożary, policyjne pościgi, fałszywe alarmy i pęknięta rura.

Działania Straży Pożarnej na terenie Powiatu Mikołowskiego:

W minionym tygodniu jednostki Straży Pożarnej brały udział w gaszeniu dwóch pożarów: drewnianej wiaty, samochodu osobowego (na terenie Mikołowa).

Sześć interwencji dotyczyło miejscowych zagrożeń. Zaistniałe zdarzenia to: pojazd blokujący jezdnię, zabezpieczenie lądowiska dla śmigłowca, zalana piwnica (na terenie Mikołowa); wypadek drogowy (na terenie Orzesza); zdarzenie medyczne, otwarcie mieszkania (na terenie Wyr).

Jedno zgłoszenie okazało się być alarmem fałszywym.

Działania Policji na terenie Powiatu Mikołowskiego:

W minionym tygodniu jednostki Policji odnotowały jeden przypadek zabójstwa (wykryto i ustalono jednego podejrzanego) oraz jedno przestępstwo zgwałcenia (wykryto i ustalono jednego podejrzanego).

Miał miejsce jeden przypadek kradzieży pojazdu.

Ujawniono dwa przypadki innych przestępstw kryminalnych (wykryto i ustalono jednego podejrzanego).

Na skutek działań policyjnych na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu zatrzymano pięciu sprawców, w tym trzech nietrzeźwych kierujących.

Działania Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Mikołowie:

W minionym tygodniu dyspozytorzy PCZK w Mikołowie odnotowali trzydzieści jeden zdarzeń na terenie powiatu. Jedenaście zdarzeń dotyczyło interwencji związanych ze zwierzętami (domowymi i wolnożyjącymi).

Czternaście interwencji związane było z Akcją Zima.

Pozostałe interwencje to m.in.: awaria sygnalizacji świetlnej, pęknięta rura wodna, przewrócony słup telekomunikacyjny, awaria latarni oświetleniowej, uszkodzony znak drogowy.

 

źródło: Powiat Mikołów
Raport Służb 08.02.2021 r. – 14.02.2021 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

63 − = 62

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.