Bezpieczeństwo Powiat Mikołowski

Więźniowie opiekunami osób niepełnosprawnych?

O resocjalizacji skazanych za długi alimentacyjne i możliwości ich integracji oraz opieki nad osobami niepełnosprawnymi, głównie dziećmi rozmawiano dziś w siedzibie Starostwa Powiatowego w Mikołowie.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Na zaproszenie Starosty Mikołowskiego Mirosława Dużego odpowiedzieli Dyrektor Zakładu Karnego w Jastrzębiu-Zdroju ppłk Wojciech Emerling oraz Rzecznik Prasowy tego więzienia kpt. Agnieszka Wazowska. W spotkaniu z funkcjonariuszami Służby Więziennej udział wzięły również: członkini Zarządu Powiatu Mikołowskiego Grażyna Nazar oraz przedstawicielki Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Rady Powiatu Mikołowskiego – Mirosława Lewicka i Iwona Gejdel.
Omawiane były sprawy pomocy postpenitencjarnej dla skazanych oraz organizacja w przyszłości wspólnego posiedzenia Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych oraz Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Rady Powiatu Mikołowskiego z udziałem funkcjonariuszy Służby Więziennej. Uczestnicy dzisiejszego spotkania obejrzeli również film dokumentalny „W roli ojca” nt. opieki nad osobami niepełnosprawnymi prowadzonej w ramach resocjalizacji więźniów skazanych za niepłacenie alimentów.

źródło: Powiat Mikołów
Więźniowie opiekunami osób niepełnosprawnych?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 74 = 76

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.