ekologia Ornontowice Ornontowice

“Bóg daje życie – smog je odbiera”

Ruszyła właśnie ogólnopolska wspólna akcja Światowego Ruchu na Rzecz Środowiska Polskiego Alarmu Smogowego pt. “Bóg daje życie – smog je odbiera” (w ramach programu “Zielone parafie” pod patronatem KEP) której patronem jest Gość Niedzielny.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Jak wiecie na co dzień redakcja jawi się raczej jako stroniąca od kościoła i ekoterrorystów. Tak nazywajmy rzeczy po imieniu człowiek który patrzy tylko na przyrodę i powiela slogany nie jest ekologiem tylko ekorterrorystą.

Tym razem wrzucamy informacje z obu tych dziedzin, ponieważ w Gierałtowicach jest człowiek który jest prawdziwym ekologiem, nie przeszkadza mu to wierzyć w Boga, i poprosił nas o wrzucenie czegoś na ten temat. Ponieważ z rozmów z tym człowiekiem wiemy, że to jest osoba nie odrywająca ekologii od człowieka i ekonomii dlatego jeżeli ta osoba wspiera jakąś akcje to i my się nią podzielimy.

“Bóg daje życie – smog je odbiera” patronem jest Gościa Niedzielnego

Nie będziemy się rozpisywać dokładnie o akcji bo sami jej nie znamy i bazujemy na przesłanych nam materiałach więc:

Papież Franciszek w encyklice Laudato si’ mocnym głosem wzywa do zatroszczenia się o ludzi dookoła nas i o świat, w którym żyjemy. A więc także o powietrze, którym wszyscy oddychamy. „Od każdego z nas zależy, czy powietrze, którym oddychamy w naszych miastach będzie służyło zdrowiu i życiu, czy będzie przyczyną chorób i wcześniejszej umieralności. Wzywa nas do tego nie tylko papież Franciszek w encyklice Laudato si, ale przede wszystkim zdrowy rozsądek i Dekalog, zawierający m.in. przykazanie: .” – jak napisali w swym liście pasterskim Arcybiskup Metropolita Wrocławski Józef Kupny, Biskup Świdnicki Ignacy Dec i Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski.

Tyle, że powietrze to nasze wspólne dobro to chyba każdy rozumie i nie trzeba nikogo już do tego przekonywać, szczególnie w naszym regionie.

Co roku blisko 50 000 Polek i Polaków umiera przedwcześnie z powodu zanieczyszczonego powietrza. Główną przyczyną smogu jest spalanie śmieci, węgla i drewna w nieefektywnych domowych piecach i kotłach.

 

Pan Wojciech zwrócił się do nas o pomoc w dotarciu do naszej Parafii, niestety nikt z redakcji nie dogaduje się z naszym proboszczem dlatego tu zadanie dla Was.

Pomóż nam, aby ten przekaz trafił do parafian:

– upewniając się, że dostarczony z Gościem Niedzielnym plakat zostanie powieszony w widocznym miejscu

– drukując i rozdając parafianom po Mszy Świętej materiały

– zapraszając wiernych do wspólnej modlitwy związanej z troską o powietrze

– dołączając do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/850454755538532

Skontaktuj się z nami JUŻ TERAZ i dołącz do akcji poprzez ten formularz: https://tiny.pl/r4hrx

Finał kampanii odbędzie się w niedzielę 21 marca.

 

W bonusie macie tu podcast gdzie jest szerzej wyjaśnione przez Gierałtowicki Alarm Smogowy czego dotyczy akcja, liczymy na to, ze ktoś za was żyje dobrze z proboszczem i nasza parafia też włączy się w akcje, bo czasu już mało zostało.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

44 − 37 =

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.