Porównanie do bogactwa rafy koralowej czy biblioteki pełnej cennych woluminów – takie określenia padały ze strony uczestników panelu dyskusyjnego o roli seniorów w życiu miast i powiatu oraz relacji między samorządem a społecznością osób starszych.
* * *
Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).
W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.
* * *
10 grudnia w mikołowskiej Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej zorganizowano seminarium podsumowujące projekt „SAMOrządni Seniorzy w Powiecie Mikołowskim”.
Uczestniczyli w nim przedstawiciele samorządów; burmistrzowie i wójtowie gmin naszego powiatu oraz starosta mikołowski Mirosław Duży wraz z członkinią Zarządu Powiatu Grażyną Nazar, a także osoby reprezentujące partnerów projektów oraz najważniejszych na tej sali, czyli seniorów, którzy brali w w nim udział.
Wirtualne pozdrowienia dla obecnych przekazali europosłowie: Jan Olbrych i Łukasz Kohut oraz wicemarszałkini Senatu Gabriela Morawska-Stanecka, która dodatkowo skierowała list do seniorów.
– „SAMOrządni Seniorzy w Powiecie Mikołowskim” to organizacja cyklu spotkań w każdej gminie naszego powiatu, sto godzin warsztatów wyjazdowych i 390 godzin stacjonarnych. Do tego sześć inicjatyw senioralnych, pięć kawiarenek obywatelskich, stworzenie informatora senioralnego oraz debaty nad powołaniem Forum Seniorów Powiatu Mikołowskiego. W wydarzeniach uczestniczyło pośrednio 300 uczestników, zaś bezpośrednio, zamiast wstępnie przewidzianych 41 osób aż 61 – wymieniała Agnieszka Ganiek reprezentująca Stowarzyszenie GaSzo, realizatora tego przedsięwzięcia.
Mówiąc o poszczególnych inicjatywach, wskazywano na takie wydarzenia jak podróże industrialne seniorów, rajd Szklakiem Orlich Gniazd, „Z kulturą i Tradycją Za Pan Brat – Orzeskie wykopki” czy poprawiającą kondycję osób starszych inicjatywę – „Ruch odwraca starzenie”.
Na zakończenie spotkania osoby biorące w projekcie zostały wyróżnione upominkami, zaś wszyscy mogli posłuchach Kapeli Dobrej Woli, która o sobie mówi, że niesie przesłanie pokoju w sercach, domach, w pracy i na świecie.
Projekt „SAMOrządni Seniorzy w Powiecie Mikołowskim” był prowadzony przez Fundację GaSzo w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym w Mikołowie.
Fundacja uzyskała dofinansowanie z Programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025 w kwocie 131 589,94 zł. Przedsięwzięcie uzyskało również wsparcie finansowe ze strony powiatu mikołowskiego.
źródło: Powiat Mikołów
Symbioza seniorów z samorządem