Bezpieczeństwo Policja Powiat Mikołowski

Bezpieczna majówka: jak uniknąć zagrożeń podczas wypoczynku

Nadchodzi majowy weekend, a wraz z nim okazja do odpoczynku i relaksu. Jednakże, należy pamiętać o bezpieczeństwie podczas wypoczynku. Aby zapewnić sobie spokojny urlop, warto przestrzegać kilku podstawowych zasad.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Przede wszystkim, warto dokładnie sprawdzić oferty noclegowe, zanim zdecydujemy się na rezerwację. Nie należy ulegać pochopnym decyzjom i brać pierwszej lepszej oferty. Warto porównać ceny i wybrać miejsce, które będzie dla nas najlepsze. Najlepiej korzystać z oficjalnych stron hoteli lub pensjonatów, bądź portali zrzeszających zweryfikowanych ogłoszeniodawców. Pamiętajmy również, aby zaliczkę wpłacać na konto bankowe, a nie za pomocą przesłanego linka. Całą dokumentację związana z rezerwacją miejsc oraz płatnościami należy zachować.

Przed wyjazdem z miejsca zamieszkania warto zadbać o zabezpieczenie mieszkania lub domu. Należy zamknąć okna i drzwi, odpowiednio zabezpieczyć budynki gospodarcze i pozostawione na posesji mienie, aby uniknąć kradzieży. Warto również zamknąć zawory z wodą i gazem. Pieniądze warto zdeponować w banku, a nie pozostawiać w miejscu zamieszkania. Warto poprosić sąsiadów o pomoc w pilnowaniu naszego dobytku.

Podczas zakupów warto zwrócić uwagę na bezpieczeństwo swojego mienia. Należy trzymać portfel, klucze, telefon i dokumenty w miejscach, gdzie będą trudno dostępne dla złodzieja. Unikajmy wkładania ich do zewnętrznych kieszeni płaszcza lub tylnych kieszeni spodni. Warto również rozdzielić posiadane pieniądze i schować je w różnych miejscach. Nigdy nie zapisujmy numeru PIN na karcie płatniczej ani w widocznym miejscu.

Planując wypoczynek nad wodą, należy szczególnie zwrócić uwagę na dzieci bawiące się w pobliżu. Podczas kąpieli należy zachować ostrożność, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji. Korzystając ze sprzętu wodnego, należy sprawdzić jego stan techniczny oraz wyposażenie w koło ratunkowe i kamizelkę ratunkową. Warto poinformować osoby najbliższe o planowanym miejscu i czasie wypoczynku nad wodą.

Planując wypoczynek na górskich szlakach, warto sprawdzić prognozę pogody i przygotować się na różne warunki. Należy zabrać ze sobą odpowiednią odzież

i sprzęt, takie jak wodoodporne buty, ciepłą kurtkę, czapkę, rękawiczki oraz plecak z zapasem jedzenia i wody. Niezbędne jest również posiadanie mapy oraz kompasu lub GPS, aby nie zgubić się na szlaku.

Przed rozpoczęciem wędrówki warto również zasięgnąć informacji na temat trudności danego szlaku oraz czasu, który będzie potrzebny na jego pokonanie. Trzeba pamiętać, że góry są wymagającym terenem, a wędrówka może być męcząca, szczególnie dla osób nieprzygotowanych fizycznie.

Podczas wędrówki trzeba pamiętać o bezpieczeństwie, unikać podejścia do krawędzi, a także trzymać się wyznaczonego szlaku. Należy zachować ostrożność, aby nie zranić się na kamieniach lub nie osunąć się z nachylonego terenu.

Warto również pamiętać o szanowaniu przyrody i nie zostawiać za sobą śmieci czy odpadków. Góry to piękne miejsce, które trzeba chronić i dbać o nie, aby mogły być cieszone przez przyszłe pokolenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 4

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.