Ornontowice

Nowe, bezpieczne przejście dla pieszych w Ornontowicach – zrealizowany projekt dla poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego

Gmina Ornontowice zrealizowała cenny projekt, który przyczynił się do poprawy bezpieczeństwa pieszych w rejonie skrzyżowania ulicy Chudowskiej i Kolejowej. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu na zadanie pn. “Wykonanie bezpiecznego przejścia dla pieszych w rejonie ul. Kolejowej w Gminie Ornontowice”, udało się wybudować przejście dla pieszych na drodze powiatowej oraz zmodernizować infrastrukturę w tym rejonie.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

W ramach inwestycji wybudowano nowoczesne i bezpieczne przejście dla pieszych, które zostało wyposażone w oświetlenie hybrydowe solarno-wiatrowe oraz oznakowanie poziome i pionowe. Dodatkowo, wybudowano chodnik, który ułatwi poruszanie się pieszym wzdłuż ulicy Kolejowej.

Celem projektu było stworzenie nowoczesnej infrastruktury w rejonie skrzyżowania ulicy Chudowskiej i Kolejowej, która zapewni bezpieczeństwo pieszym i poprawi warunki ruchu drogowego. Projekt ten wpłynie pozytywnie na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, co jest niezwykle ważne w dobie coraz większej liczby wypadków drogowych.

Wartość projektu wyniosła 33 579,42 zł, z czego wkład Funduszy Europejskich wyniósł 28 542,50 zł. Całkowita wartość inwestycji to 188 879,92 zł. Projekt został zrealizowany w okresie od 24.05.2022 do 12.09.2022 r.

Dzięki realizacji tego projektu Gmina Ornontowice zyskała bezpieczne i nowoczesne przejście dla pieszych, co znacząco poprawiło warunki ruchu drogowego w rejonie skrzyżowania ulicy Chudowskiej i Kolejowej. Projekt ten stanowi przykład dobrego wykorzystania funduszy europejskich i skutecznego działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − 3 =

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.