Bezpieczeństwo Łaziska Górne Ornontowice Policja policja Łaziska Górne Powiat Mikołowski

Policjant z łaziskiego komisariatu uratował mieszkańca Ornontowic przed oszustami

Oszustwa w internecie są niestety coraz bardziej powszechne, a ich ofiary często pozostają bezradne w obliczu utraty pieniędzy i prywatnych danych. Dlatego też bardzo ważne jest, aby mieć świadomość, że instytucje takie jak Policja, czuwają nad bezpieczeństwem obywateli i podejmują działania w celu zabezpieczenia ich przed oszustami.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Taką sytuację miał do czynienia jeden z policjantów łaziskiego komisariatu, którego służbowy mail 25 kwietnia otrzymał maila od mieszkańca Ornontowic, który padł ofiarą oszustwa w internecie. Mężczyzna pod koniec marca dokonał w sieci zakupu smartwatcha, jednak w otrzymanej od kuriera paczce znajdowało się co innego. Dzięki błyskawicznej reakcji policjanta, udało się zablokować wypłatę środków nieuczciwemu sprzedawcy.

Oto treść maila, który trafił na skrzynkę mailową policjanta:

“Szanowny Panie,

bardzo dziękuję za sprawne, szybkie i profesjonalne załatwienie sprawy. Nie zdawałem sobie sprawy, ile znaczy świadomość, że instytucja taka jak Policja, czuwa nad bezpieczeństwem człowieka i nie jest pozostawiony bez pomocy. Może nie była to wielka sprawa, jednak dla mnie miała duże znaczenia (tym bardzie, że był to czas świąt Wielkanocnych). Nie fakt zwrotu pieniędzy (bo kurier wywiązał się z otrzymanego nakazu) ma tu największe znaczenie, ale poczucie że ktoś czuwa i strzeże nas przed różnymi pułapkami (w które wpadamy często na własne życzenia). Jeszcze raz bardzo dziękuję, pozdrawiam”

Jak widać, policjanci nie tylko wykonują swoją pracę skutecznie, ale również działają z empatią i troską o dobre imię swojej instytucji. Warto pamiętać, że w przypadku jakichkolwiek podejrzeń oszustwa w internecie, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, która podejmie działania w celu ochrony naszych interesów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

44 + = 50

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.