Bezpieczeństwo OSP Ornontowice Powiat Mikołowski

Pożarnicze zmagania młodzieży – eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Celem Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież Zapobiega Pożarom” jest popularyzacja wiedzy na temat przyczyn i skutków pożarów oraz kształtowanie świadomości w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom pożarowym. Właśnie 14 kwietnia odbyły się Powiatowe eliminacje tego turnieju dla uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych z powiatu mikołowskiego. W eliminacjach brało udział blisko 30 uczniów, którzy zostali wyłonieni w ramach eliminacji gminnych.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Eliminacje składały się z dwóch etapów: pisemnego i ustnego. Pytania były dostosowane do grup wiekowych uczestników, jednak wymagały one wiedzy na temat pożarów i sposobów ich zapobiegania. Zadania oceniane były przez komisję złożoną ze strażaków KP PSP Mikołów, którzy w swojej pracy wykazali się fachową wiedzą i doświadczeniem.

Zwycięzcy w poszczególnych grupach wiekowych zostali wyłonieni na podstawie zdobytej liczby punktów. W grupie najmłodszej (klasy I-IV szkół podstawowych) zwyciężył Tadeusz Nosek, w drugiej grupie wiekowej (klasy V-VIII szkół podstawowych) triumfowała Natalia Fusiek, a w grupie szkół ponadpodstawowych zwyciężył Radosław Pietnowski. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali upominki, a zwycięzcy otrzymali dyplomy i sprzęt sportowy.

https://mikolowski.pl/2023/04/powiatowy-turniej-wiedzy-pozarniczej-mlodziez-zapobiega-pozarom/

Eliminacje powiatowe to tylko pierwszy etap turnieju. Zwycięzcy w poszczególnych grupach wiekowych będą reprezentować powiat mikołowski na eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w gminie Ślemień 22 kwietnia.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej “Młodzież Zapobiega Pożarom” to doskonała inicjatywa, która pomaga w kształtowaniu świadomości społeczeństwa na temat zagrożeń pożarowych. Poprzez zachęcanie młodzieży do zdobywania wiedzy na temat przyczyn i skutków pożarów, pozytywnie wpływamy na stan bezpieczeństwa w kraju. Dzięki temu turniejowi uczniowie mają okazję poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności, które w przyszłości mogą się okazać niezwykle przydatne w sytuacjach zagrożenia pożarowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

38 − = 29

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.