Ornontowice rolnictwo Ornontowice śląsk

Jak kandydować w wyborach do Śląskiej Izby Rolniczej – poradnik dla rolników

Śląska Izba Rolnicza informuje, że w dniu 24 września 2023 r. odbędą się wybory do Walnego Zgromadzenia Śląskiej Izby Rolniczej.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Członkiem izby rolniczej z mocy prawa, jest każda osoba fizyczna i prawna będąca podatnikiem podatku rolnego w rozumieniu przepisów o podatku rolnym oraz podatku dochodowego z działów specjalnych produkcji rolnej w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych i podatku dochodowym od osób prawnych. Przysługuje im prawo kandydowania i głosowania w wyborach do Rad Powiatowych Śląskiej Izby Rolniczej. Osoba prawna realizuje swoje prawa wyborcze za pośrednictwem przedstawiciela wskazanego przez władze tej osoby, uprawnionego do jej reprezentowania przy czynnościach prawnych.

W nawiązaniu do powyższego, zapraszamy chętnych rolników z terenu naszej Gminy do kandydowania do Rady Powiatowej Śląskiej Izby Rolniczej. Ze szczegółowymi informacjami o zasadach wyborów do Śląskiej Izby Rolniczej można się zapoznać na stronie internetowej: http://www.sir-katowice.pl oraz w biurach Śląskiej Izby Rolniczej pod numerami telefonów: 32 258 04 45 (Katowice), 34 368 15 12 (Częstochowa).

Osoby chętne powinny czytelnie wypełnić zgłoszenie kandydata, którego wzór określa załącznik nr 9 oraz 9a Uchwały nr 2/2023 z dnia 22 lutego 2023 roku Krajowej Rady Izb Rolniczych, wraz z załącznikami:

  1. listę co najmniej 50 członków danej izby rolniczej, posiadających prawo wyborcze w okręgu wyborczym, w którym dokonywane jest zgłoszenie, popierających zgłoszenie kandydata, wzór listy określa załącznik nr 10 oraz 10a ww. uchwały KRIR,
  2. pisemne oświadczenie kandydata o zgodzie na kandydowanie w danym okręgu wyborczym,
  3. oświadczenie kandydata o niekaralności za przestępstwo umyślne pod rygorem odpowiedzialności z art. 233 § 1 Kodeksu Karnego,
  4. pisemne upoważnienie do dokonania zgłoszenia, jeżeli zgłoszenia dokonuje osoba upoważniona przez kandydata,
  5. dokument wystawiony przez władze osoby prawnej o ustanowieniu przedstawiciela tej osoby, wydany najpóźniej na 3 miesiące przed terminem wyznaczonym jako termin wyborów,
  6.  zgodę kandydata oraz osoby zgłaszającej na przetwarzanie danych osobowych, której wzór stanowi załącznik nr 11 ww. uchwały KRIR.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + 1 =

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.