Powiat Mikołowski

Nowa kadencja Rady ds. Osób Niepełnosprawnych w Powiecie Mikołowskim: Dążenie do równości i integracji społecznej

Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych w Powiecie Mikołowskim rozpoczyna swoją nową kadencję (2023-2027) z determinacją i zobowiązaniem do kontynuowania pracy na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Skład Rady, w skład którego wchodzą Bożena Kolanek, Anna Kurkierewicz, Dorota Chmiel, Justyna Setera-Ratajczyk oraz Marzena Borucka, została oficjalnie nominowana podczas uroczystości, która odbyła się 15 maja w starostwie.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

fotografia z https://mikolowski.pl/2023/05/nominacje-i-podziekowania/

Nominacje zostały wręczone przez Starostę Mirosława Dużego, członkinię Zarządu Powiatu Grażynę Nazar, radną Iwonę Gejdel, przewodniczącą Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych Rady Powiatu oraz Joannę Krzyżowską, koordynatorkę ds. dostępności w starostwie powiatowym. To ważne wydarzenie było okazją do podziękowania również tym, którzy pełnili funkcję w Radzie ds. Osób Niepełnosprawnych w poprzedniej kadencji (2017-2023), takim jak Aleksandra Buczek i Artur Matysiak.

Rada ds. Osób Niepełnosprawnych w Powiecie Mikołowskim wyznacza ambitne cele na przyszłość, które będą miały pozytywny wpływ na życie osób z niepełnosprawnościami w regionie. Jednym z kluczowych zadań jest stworzenie spółdzielni socjalnej na terenie powiatu, która zapewni osobom niepełnosprawnym możliwość pracy i samodzielności. Ponadto, planowane jest uruchomienie stałego Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, który będzie odpowiedzialny za rzetelne i sprawiedliwe ocenianie stopnia niepełnosprawności osób ubiegających się o wsparcie.

Innym priorytetem Rady jest zwiększenie liczby miejsc w placówkach świadczących opiekę nad osobami niepełnosprawnymi, które ukończyły 25 lat, w ramach programu Rehabilitacja +. Ta inicjatywa ma na celu zapewnienie odpowiednich usług i wsparcia dla osób w wieku dorosłym, które wymagają specjalistycznej opieki i rehabilitacji.

Starosta Mirosław Duży podkreśla znaczenie działań podejmowanych przez Radę i samorząd powiatowy na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Dotychczasowe osiągnięcia, takie jak wybudowanie windy w budynku starostwa czy montaż pętli indukcyjnej, są dowodem na zaangażowanie w likwidowanie barier architektonicznych i komunikacyjnych. Obecnie podobne inicjatywy są realizowane w szkołach, które zostały wyposażone w braille’owskie naklejki informacyjne oraz domofony, aby zapewnić łatwiejszy dostęp i komunikację dla osób z niepełnosprawnościami.

fotografia z https://mikolowski.pl/2023/05/nominacje-i-podziekowania/

Dorota Chmiel, członkini Rady, podsumowując pracę poprzedniej kadencji, podkreśla istotny udział Rady w budowaniu świadomości społecznej i uświadamianiu społeczeństwa na temat pełnoprawności obywateli z niepełnosprawnościami. Jest to ważne przesłanie, które pokazuje, że osoby z niepełnosprawnościami mają prawa, zdolności i zasługują na pełne uczestnictwo w życiu społecznym.

Rada ds. Osób Niepełnosprawnych w Powiecie Mikołowskim podejmuje kroki w celu zapewnienia równości szans, integracji społecznej i akceptacji dla osób z niepełnosprawnościami. Jej działania są nieocenione i mają na celu poprawę jakości życia osób z niepełnosprawnościami w regionie. Wspieranie i uznawanie pełni obywatelstwa osób z niepełnosprawnościami to istotny krok w kierunku bardziej sprawiedliwego i inkludującego społeczeństwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 8 = 2

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.