Bezpieczeństwo Kronika Kryminalna Ornontowice Orzesze Policja Mikołów Powiat Mikołowski

Ornontowiczanin zatrzymany za prowadzenie pod wpływem narkotyków i złamanie zakazu

Bezprawne prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków to poważne przestępstwo, które niesie ze sobą poważne konsekwencje. Tego boleśnie przekonał się 19-letni mieszkaniec Ornontowic, który został zatrzymany przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego z mikołowskiej jednostki.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Zdarzenie miało miejsce 14 maja przed godziną 9.00 w Orzeszu na ulicy Palowickiej. Policjanci zauważyli młodego mężczyznę, który poruszał się volkswagenem, w którym brakowało lewego lusterka. Ten widoczny mankament techniczny w pojeździe zwrócił uwagę funkcjonariuszy, którzy postanowili przeprowadzić kontrolę drogową.

Po sprawdzeniu danych kierowcy w policyjnych systemach, okazało się, że 19-latek posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Ponadto, starosta cofnął mu uprawnienia do kierowania już w styczniu tego roku. To oznaczało, że mężczyzna nie tylko naruszył orzeczenie sądu, ale również świadomie łamał przepisy dotyczące prowadzenia pojazdów.

Policjanci postanowili przeprowadzić szczegółową kontrolę pojazdu. I to był trafiony wybór. W trakcie przeszukania samochodu znaleziono narkotyki. Wstępne badanie narkotestem potwierdziło obecność amfetaminy i jej pochodnych w organizmie 19-latka.

Po zatrzymaniu mężczyzna został doprowadzony do orzeskiego komisariatu, gdzie usłyszał poważne zarzuty. Niestosowanie się do orzeczonego przez sąd środka, prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień, prowadzenie pojazdu pod wpływem środka odurzającego oraz posiadanie środków odurzających wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – to zarzuty, które postawiono młodemu kierowcy. Za te przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Przypadek ten jest przestrogą dla wszystkich, którzy lekceważą przepisy drogowe i zdecydowanie łamią prawo. Policja konsekwentnie egzekwuje przepisy, aby zapewnić bezpieczeństwo na drogach. Bez względu na wiek czy okoliczności, wszyscy musimy przestrzegać prawa i ponosić konsekwencje za jego łamanie.

Tego rodzaju przypadki pokazują, jak ważne jest, aby społeczeństwo, rodzice i instytucje edukacyjne skupiały

się na edukacji dotyczącej bezpiecznego prowadzenia pojazdów oraz skutków używania narkotyków. Młodzi kierowcy powinni być świadomi, że złamanie przepisów drogowych może mieć poważne konsekwencje nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.

W przypadku prowadzenia pojazdu pod wpływem substancji odurzających, ryzyko wypadków drogowych wzrasta znacznie. Osoby znajdujące się pod wpływem narkotyków mają obniżone zdolności koncentracji, reakcji i oceny sytuacji na drodze. To stwarza niebezpieczeństwo zarówno dla nich samych, jak i dla innych użytkowników dróg.

Ponadto, świadome posiadanie i używanie narkotyków jest przestępstwem zgodnie z obowiązującym prawem. Organizacje i instytucje powinny prowadzić działania mające na celu świadomość społeczną na temat negatywnych skutków narkotyków oraz ich wpływu na bezpieczeństwo na drogach. Szczególną uwagę należy zwrócić na młodych ludzi, którzy są bardziej podatni na wpływ narkotyków i często podejmują ryzykowne decyzje.

Ważne jest również wzmocnienie kontroli drogowych oraz surowe karanie osób łamiących przepisy. Policja musi działać stanowczo i skutecznie, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

Warto również podkreślić, że każdy z nas ma odpowiedzialność za własne zachowanie na drodze. Powinniśmy dbać o stan techniczny naszych pojazdów, przestrzegać przepisów drogowych i nigdy nie prowadzić pod wpływem narkotyków ani alkoholu.

Przypadek 19-latka z Ornontowic powinien być ostrzeżeniem dla wszystkich, którzy lekceważą bezpieczeństwo na drogach i ignorują przepisy. Wprowadzanie narkotyków do organizmu i prowadzenie pojazdu bez uprawnień to ryzyko nie tylko dla życia i zdrowia sprawców, ale także dla niewinnych osób, które mogą zostać w to zaangażowane.

Dlatego niezwykle istotne jest, aby kontynuować edukację i wzmacnianie świadomości społecznej na temat bezpieczeństwa drogowego oraz szkodliwości narkotyków. Tylko w ten sposób możemy zmniejszyć liczbę wypadków i tragedii na naszych drogach, chroniąc siebie i innych użytkowników ruchu drogowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

67 + = 77

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.