Bezpieczeństwo Orzesze Policja Policja Mikołów Powiat Mikołowski

Wulgaryzmy i agresja – kara do 3 lat pozbawienia wolności dla mężczyzny, który zaatakował policjanta

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z mikołowskiej komendy zostali wezwani na interwencję domową do Orzesza w niedzielny wieczór. Na miejscu zastali agresywnego mężczyznę, który mimo prośby o pomoc Policji, zaczął wyzywać jednego z funkcjonariuszy szeregiem wyzwisk. Nie chciał również poddać się badaniom ratowników medycznych, którzy przybyli na miejsce interwencji.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Sytuacja stała się jeszcze bardziej dramatyczna, kiedy 51-latek usiłował uderzyć jednego z policjantów pięścią, a następnie szarpał go za mundur. Na szczęście udało się go obezwładnić i zatrzymać. W wyniku badania stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna miał w organizmie blisko dwa promile alkoholu.

51-latek usłyszał zarzuty karne: znieważenia funkcjonariusza, naruszenia jego nietykalności cielesnej oraz wywierania wpływu na czynności urzędowe. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Taka sytuacja pokazuje, jak niebezpieczna może być praca policjantów, którzy muszą codziennie stawiać czoła agresywnym osobom. Policjanci często narażają swoje życie i zdrowie, aby zapewnić bezpieczeństwo innym ludziom. Nie powinniśmy traktować ich jak wroga, ale jako osoby, które pełnią ważną funkcję w naszym społeczeństwie.

Agresja wobec policjantów jest poważnym przestępstwem, za które grożą surowe kary. W przypadku tej interwencji, mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Mam nadzieję, że ta historia będzie przestrogą dla innych osób, które myślą o agresji wobec policjantów. Trzeba pamiętać, że to właśnie oni są naszymi stróżami prawa i to dzięki nim możemy czuć się bezpiecznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

91 − = 86

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.