Pijany spowodował kolizję, nietrzeźwa próbowała przestawić auto

Policjanci orzeskiego komisariatu wyjaśniają sprawę rodzeństwa z Ornontowic, które zostało zatrzymane na jednej z ulic gminy. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, pijany 58-latek wsiadł w samochód i wyruszył nim po wódkę. Nie udało się jednak, gdyż po drodze wjechał w betonowy płot. Na pomoc ruszyła więc nietrzeźwa siostra.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Dosyć nietypowa interwencja miała miejsce 13 października około godziny 01.00 w Ornontowicach na ulicy Marzankowice. Wezwani na miejsce policjanci orzeskiej patrolówki przy jednej z posesji zauważyli dwie osoby oraz stojący w poprzek drogi samochód. Według ustaleń mundurowych, 58-letni mężczyzna będąc już pod wpływem alkoholu, wsiadł do auta i postanowił udać się na pobliską stację paliw, by kupić alkohol. W trakcie wyjazdu na ulicę Dworcową nie zapanował jednak nad pojazdem i uderzył w betonowy element płotu. Po niedługim czasie na miejscu pojawiła się siostra mężczyzny, która chcąc pomóc bratu w sprowadzeniu samochodu do domu, usiadła za kierownicę usiłując ruszyć pojazdem.

Oboje zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu: 58-latek z wynikiem 1,8 promila, jego młodsza siostra z wynikiem 1 promila. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kierowcy grozi:

  • 10 punktów karnych,
  • grzywna (wysokość zależy od dochodów kierowcy)
  • ograniczenie lub pozbawienie wolności do lat 2,
  • co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów (nawet do dożywotniego),
  • sankcja na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej (co najmniej 5000 złotych).

źródło: Policja Mikołów
Pijany spowodował kolizję, nietrzeźwa próbowała przestawić auto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 5 = 2